Bakı 35° C Temperatur

71

4m/s

  • USD1.7000
  • EUR1,9297
  • RUB0,0247
  • NEFT$39.41
^
XƏBƏR LENTİ

Avro-2016 təqvimi

3-06-2016, 16:42 Baxış: 461

Avro-2016 təqvimi

 Fransada keçiriləcək Avropa çempionatının final mərhələsinin yekun təqvimi müəyyənləşib.

Turnirə iyunun 10-u Bakı vaxtı ilə saat 23:00-da Parisin "Stad de Frans" stadionunda keçiriləcək Fransa-Rumıniya oyunu ilə start veriləcək.

Qeyd edək ki, Avropa çempionatında ilk dəfə olaraq final mərhələsində 24 komanda mübarizə aparacaq.

10 iyun

A qrupu

23:00. Fransa - Rumıniya

11 iyun

A qrupu

17:00. Albaniya - İsveçrə

B qrupu

20:00. Uels - Slovakiya
23:00. İngiltərə - Rusiya

12 iyun

D qrupu

17:00. Türkiyə - Xorvatiya

C qrupu

20:00. Polşa - Şimali İrlandiya
23:00. Almaniya - Ukrayna

13 iyun

D qrupu

17:00. İspaniya - Çexiya

E qrupu

20:00. İrlandiya - İsveç
23:00. Belçika - İtaliya

14 iyun

F qrupu

20:00. Avstriya - Macarıstan
23:00. Portuqaliya - İslandiya

15 iyun

B qrupu

17:00. Rusiya - Slovakiya

A qrupu

20:00. Rumıniya - İsveçrə
23:00. Fransa - Albaniya

16 iyun

B qrupu

17:00. İngiltərə - Uels

C qrupu

20:00. Ukrayna - Şimali İrlandiya
23:00. Almaniya - Polşa

17 iyun

E qrupu

17:00. İtaliya - İsveç

D qrupu

20:00. Çexiya - Xorvatiya
23:00. İspaniya - Türkiyə

18 iyun

E qrupu

17:00. Belçika - İrlandiya

F qrupu

20:00. İslandiya - Macarıstan
23:00. Portuqaliya - Avstriya

19 iyun

A qrupu

23:00. İsveçrə - Fransa
23:00. Rumıniya - Albaniya

20 iyun

B qrupu

23:00. Slovakiya - İngiltərə
23:00. Rusiya - Uels

21 iyun

C qrupu

20:00. Şimali İrlandiya - Almaniya
20:00. Ukrayna - Polşa

D qrupu

23:00. Xorvatiya - İspaniya
23:00. Çexiya - Türkiyə

22 iyun

F qrupu

20:00. Macarıstan - Portuqaliya
20:00. İslandiya - Avstriya

E qrupu

23:00. İsveç - Belçika
23:00. İrlandiya - İtaliya

1/8 final

25 iyun

1. 17:00. A qrupunun 2-cisi - C qrupunun 2-cisi
2. 20:00. B qrupunun qalibi - A, C və ya D qrupunun 3-cüsü
3. 23:00. D qrupunun qalibi - B, E və ya F qrupunun 3-cüsü

26 iyun

4. 17:00. A qrupunun qalibi - C, D və ya E qrupunun 3-cüsü
5. 20:00. C qrupunun qalibi - A, B və ya F qrupunun 3-cüsü
6. 23:00. F qrupunun qalibi - E qrupunun 2-cisi

27 iyun

7. 20:00. E qrupunun qalibi - D qrupunun 2-cisi
8. 23:00. B qrupunun 2-cisi - F qrupunun 2-cisi

1/4 final

30 iyun

9. 23:00. 1-ci cütünün qalibi - 3-cü cütün qalibi

1 iyul

10. 23:00. 2-ci cütün qalibi - 6-cı cütün qalibi

2 iyul

11. 23:00. 5-ci cütün qalibi - 7-ci cütün qalibi

3 iyul

12. 23:00. 4-cü cütün qalibi - 8-ci cütün qalibi

Yarımfinal

6 iyul

13. 23:00. 9-cu cütün qalibi - 10-cu cütün qalibi

7 iyul

14. 23:00. 11-ci cütün qalibi - 12-ci cütün qalibi

Final

10 iyul

15. 23:00. 13-cü cütün qalibi - 14-cü cütün qalibi