Bakı 10° C Temperatur

76

4m/s

  • USD1.7000
  • EUR1.8828
  • RUB0.0265
  • NEFT$62.51
^
XƏBƏR LENTİ

Parlament seçkilərində 118 seçki dairəsində ilkin nəticələr açıqlanıb

10-02-2020, 07:24 Baxış: 409
 

Parlament seçkilərində 118 seçki dairəsində ilkin nəticələr açıqlanıb


Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) Milli Məclisə seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb.
MSK sədri Məzahir Pənahov bildirib ki, 5573 seçki məntəqəsinin 87 faizindən, yəni 118 seçki dairəsinin 4823 seçki məntəqəsindən MSK-ya protokollar daxil olub.
 
İlkin nəticələrə əsasən, seçki dairələri üzrə lider namizədlər aşağıdakılardır:
 
1 SAYLI ŞƏRUR-SƏDƏRƏK SEÇKİ DAİRƏSİ TALIBOV VASİF YUSİF 94.6 % 35 / 35
2 SAYLI ŞƏRUR SEÇKİ DAİRƏSİ HƏBİBBƏYLİ İSA ƏKBƏR 86.3 % 53 / 53
3 SAYLI BABƏK-KƏNGƏRLİ-NAXÇIVAN SEÇKİ DAİRƏSİ MÖHBALIYEV SƏTTAR SULİDDİN 83.2 % 49 / 49
4 SAYLI NAXÇIVAN ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ İBRAHİMOV ELDAR RZA 84.9 % 37 / 37
5 SAYLI ŞAHBUZ-BABƏK SEÇKİ DAİRƏSİ NOVRUZOV SİYAVUŞ DÜNYAMALI 81.1 % 46 / 46
6 SAYLI CULFA-BABƏK SEÇKİ DAİRƏSİ HƏMZƏYEVA ÜLVİYYƏ TAPDIQ 69.5 % 44 / 44
7 SAYLI ORDUBAD-CULFA SEÇKİ DAİRƏSİ QULİYEV CƏBİ HÜSEYN 63.5 % 52 / 52
8 SAYLI BİNƏQƏDİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ QULİYEV AZAY ƏJDƏR 45.0 % 40 / 40
9 SAYLI BİNƏQƏDİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ QAFAROV KAMALƏDDİN NƏSRƏDDİN 60.3 % 37 / 37
10 SAYLI BİNƏQƏDİ ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ MUSAYEV MADƏR ƏLİƏSGƏR 64.6 % 36 / 36
11 SAYLI QARADAĞ SEÇKİ DAİRƏSİ HÜSEYNOV AYDIN NƏSİR 59.2 % 43 / 43
12 SAYLI QARADAĞ-BİNƏQƏDİ-YASAMAL SEÇKİ DAİRƏSİ XASAYEVA SƏBİNƏ SƏMƏD 48.5 % 37 / 37
13 SAYLI XƏZƏR-PİRALLAHI SEÇKİ DAİRƏSİ ƏLİYEV RAUF ASİF 47.5 % 39 / 39
14 SAYLI XƏZƏR SEÇKİ DAİRƏSİ MƏMMƏDOV SOLTAN TEYMUR 47.2 % 41 / 41
15 SAYLI YASAMAL BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ QULİYEV ÜLVİ ZAHİD 41.8 % 31 / 31
16 SAYLI YASAMAL İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ QƏDİRLİ ERKİN TOĞRUL 35.6 % 30 / 30
17 SAYLI YASAMAL ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ ALLAHVERDİYEV ELNUR MARAT 41.0 % 28 / 28
18 SAYLI NƏRİMANOV-NİZAMİ SEÇKİ DAİRƏSİ MUSABƏYOV RASİM NƏSRƏDDİN 38.8 % 35 / 35
19 SAYLI NƏRİMANOV BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ MƏMMƏDOV HİKMƏT BABA 43.0 % 35 / 35
20 SAYLI NƏRİMANOV İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ ƏLİYEV ADİL ABIŞ 60.0 % 33 / 33
21 SAYLI NƏSİMİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ İBRAHİMQIZI MƏLAHƏT İBRAHİM 56.9 % 29 / 29
22 SAYLI NƏSİMİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ MOLLAZADƏ ASİM NAZİM 47.3 % 28 / 28
23 SAYLI NƏSİMİ-SƏBAİL SEÇKİ DAİRƏSİ SƏMƏDZADƏ ZİYAD ƏLİABBAS 45.8 % 31 / 31
24 SAYLI NİZAMİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ NURULLAYEVA KÖNÜL ORUC 46.1 % 35 / 35
25 SAYLI NİZAMİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ VƏLİYEVA SƏDAQƏT SULEYMAN 57.1 % 33 / 33
26 SAYLI SABUNÇU BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ MUSTAFA FAZİL QƏZƏNFƏR 47.6 % 37 / 37
27 SAYLI SABUNÇU İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ SALAHZADƏ ƏLİABBAS QALİB 57.6 % 39 / 39
28 SAYLI SABUNÇU ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ QULİYEV ELDAR ALLAHYAR 49.2 % 40 / 40
29 SAYLI SƏBAİL SEÇKİ DAİRƏSİ ARPADARAİ NİGAR CAVİD 42.3 % 32 / 32
30 SAYLI SURAXANI BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ FƏTƏLİYEVA SEVİNC HƏBİB 62.2 % 28 / 28
31 SAYLI SURAXANI İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ ƏLİYEV ETİBAR QASIM 41.4 % 32 / 32
32 SAYLI SURAXANI ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ HƏSƏNOVA AFƏT ƏBİL 64.9 % 31 / 31
33 SAYLI XƏTAİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ MİRƏLƏMOV HÜSEYNBALA FAZİL 47.1 % 40 / 40
34 SAYLI XƏTAİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ ZABELİN MİXAİL YURYEVİÇ 35.1 % 36 / 36
35 SAYLI XƏTAİ ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ ABBASOV RAUF ARİF 49.2 % 33 / 33
36 SAYLI XƏTAİ DÖRDÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ HƏSƏNQULİYEV QÜDRƏT MÜZƏFFƏR 45.4 % 38 / 38
37 SAYLI NİZAMİ BİRİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ KƏRİMZADƏ PƏRVİN ORXAN 42.1 % 25 / 25
38 SAYLI NİZAMİ İKİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ HƏMZƏYEV NAQİF ƏLƏŞRƏF 44.9 % 25 / 25
39 SAYLI KƏPƏZ BİRİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ CƏFƏROV MÜŞFİQ CƏFƏR 45.8 % 31 / 31
40 SAYLI KƏPƏZ İKİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ QULİYEV MUSA İSA 40.0 % 30 / 30
41 SAYLI SUMQAYIT BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ HÜSEYNOVA HİCRAN KAMRAN 32.6 % 33 / 33
42 SAYLI SUMQAYIT İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ MİRKİŞİLİ TAHİR FAMİL 50.1 % 38 / 38
43 SAYLI SUMQAYIT ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ HACIYEV EMİN MƏCİD 60.1 % 34 / 34
44 SAYLI SUMQAYIT-XIZI SEÇKİ DAİRƏSİ MƏMMƏDLİ MÜŞFİQ FAZİL 45.8 % 47 / 47
45 SAYLI ABŞERON SEÇKİ DAİRƏSİ ƏSƏDOV OQTAY SABİR 67.7 % 36 / 36
46 SAYLI ŞİRVAN SEÇKİ DAİRƏSİ YUSİFOV İLTİZAM BALAYUSİF 49.5 % 34 / 34
47 SAYLI MİNGƏÇEVİR SEÇKİ DAİRƏSİ MİRZƏZADƏ AYDIN BÖYÜKKİŞİ 30.1 % 30 / 30
48 SAYLI YEVLAX SEÇKİ DAİRƏSİ MƏMMƏDOV İLHAM KAZIM 51.3 % 32 / 32
49 SAYLI YEVLAX-MİNGƏÇEVİR SEÇKİ DAİRƏSİ HÜSEYNLİ ƏLİ MƏHƏMMƏD 59.6 % 41 / 41
50 SAYLI ABŞERON-QOBUSTAN SEÇKİ DAİRƏSİ SEYİDZADƏ ŞAHİN KAMİL 44.6 % 51 / 51
51 SAYLI QUSAR SEÇKİ DAİRƏSİ BADAMOV AZƏR CAMAL 49.4 % 63 / 63
52 SAYLI QUBA SEÇKİ DAİRƏSİ ƏHMƏDOV VAHİD QAZMƏMMƏD 50.6 % 72 / 72
53 SAYLI QUBA-QUSAR SEÇKİ DAİRƏSİ RAFAİLOV ANATOLİY XAİMOVİÇ 44.1 % 76 / 76
54 SAYLI ŞABRAN-SİYƏZƏN SEÇKİ DAİRƏSİ QURBANOV SADİQ HAQVERDİ 55.3 % 70 / 70
55 SAYLI XAÇMAZ ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ SƏLİMOV ELDƏNİZ ADİL 57.9 % 42 / 42
56 SAYLI XAÇMAZ KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ MİKAYILOVA SEVİL ƏLİRAZI 43.8 % 44 / 44
57 SAYLI KÜRDƏMİR SEÇKİ DAİRƏSİ AĞAZADƏ ƏMİNƏ HƏMİD 64.8 % 42 / 42
58 SAYLI HACIQABUL-KÜRDƏMİR SEÇKİ DAİRƏSİ HÜSEYNOV RAFAEL BABA 51.0 % 49 / 49
59 SAYLI SALYAN SEÇKİ DAİRƏSİ ƏHMƏDOVA JALƏ FƏRHAD 59.7 % 40 / 40
60 SAYLI SALYAN-NEFTÇALA SEÇKİ DAİRƏSİ AĞAMALI FƏZAİL RƏHİM 49.2 % 42 / 42
61 SAYLI NEFTÇALA SEÇKİ DAİRƏSİ RÜSTƏMXANLI SABİR XUDU 21.4 % 41 / 41
62 SAYLI SAATLI SEÇKİ DAİRƏSİ ƏLƏKBƏROV ƏZİZ YUSİF 49.0 % 39 / 39
63 SAYLI SABİRABAD BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ CƏFƏROV KAMAL XAQANİ 52.8 % 35 / 35
64 SAYLI SABİRABAD İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ MƏMMƏDOV RAMİN ƏLƏMŞAH 54.6 % 40 / 40
65 SAYLI SAATLI-SABİRABAD-KÜRDƏMİR SEÇKİ DAİRƏSİ ƏMİRASLANOV ƏHLİMAN TAPDIQ 63.2 % 56 / 56
66 SAYLI BİLƏSUVAR SEÇKİ DAİRƏSİ MƏHƏRRƏMOV BƏHRUZ ABDURRƏHMAN 52.9 % 44 / 44
67 SAYLI CƏLİLABAD ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ HƏSƏNOV MALİK ƏVƏZ 65.2 % 37 / 37
68 SAYLI CƏLİLABAD KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ NƏSİROV ELMAN XUDAM 53.7 % 34 / 34
69 SAYLI CƏLİLABAD-MASALLI-BİLƏSUVAR SEÇKİ DAİRƏSİ İBRAHİMLİ FƏZAİL FEYRUZ 51.0 % 36 / 36
70 SAYLI MASALLI ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ MƏMMƏDOV MƏŞHUR ŞAHBAZ 64.8 % 43 / 43
71 SAYLI MASALLI KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ İSGƏNDƏROV ANAR CAMAL 62.7 % 42 / 42
72 SAYLI YARDIMLI-MASALLI SEÇKİ DAİRƏSİ QASIMLI MUSA CƏFƏR 53.9 % 82 / 82
73 SAYLI LƏNKƏRAN ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ QULİYEV RÜFƏT ATAKİŞİ 52.9 % 28 / 28
74 SAYLI LƏNKƏRAN KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ RƏCƏBLİ HADİ MUSA 53.1 % 39 / 39
75 SAYLI LƏNKƏRAN-MASALLI SEÇKİ DAİRƏSİ PAŞAZADƏ CAVANŞİR HÜMMƏT 61.1 % 41 / 41
76 SAYLI LƏNKƏRAN-ASTARA SEÇKİ DAİRƏSİ ƏSGƏROV ZİYAFƏT ABBAS 66.1 % 45 / 45
77 SAYLI ASTARA SEÇKİ DAİRƏSİ MAHMUDOV RƏŞAD MƏMMƏDQULU 57.6 % 44 / 44
78 SAYLI LERİK SEÇKİ DAİRƏSİ MƏMMƏDOV İQBAL NƏRİMAN 50.4 % 108 / 108
79 SAYLI İMİŞLİ SEÇKİ DAİRƏSİ NURULLAYEV RAZİ QULAMƏLİ 20.9 % 43 / 43
80 SAYLI İMİŞLİ-BEYLƏQAN SEÇKİ DAİRƏSİ QƏNİZADƏ ÇİNGİZ AŞRALI 45.4 % 49 / 49
81 SAYLI BEYLƏQAN SEÇKİ DAİRƏSİ İSMAYILOV ŞAHİN ƏMİR 62.7 % 45 / 45
82 SAYLI AĞCABƏDİ SEÇKİ DAİRƏSİ RZAYEV TAHİR MUSA 61.5 % 49 / 49
83 SAYLI AĞCABƏDİ-FÜZULİ SEÇKİ DAİRƏSİ ABBASOV AQİL MƏHƏMMƏD 61.7 % 44 / 44
84 SAYLI FÜZULİ SEÇKİ DAİRƏSİ BAYRAMOV VÜQAR İBAD 71.0 % 73 / 73
85 SAYLI ŞAMAXI SEÇKİ DAİRƏSİ CƏFƏROVA TAMAM ŞAMƏMMƏD 48.9 % 63 / 63
86 SAYLI İSMAYILLI SEÇKİ DAİRƏSİ ASLANOV NOVRUZƏLİ DAVUD 53.7 % 69 / 69
87 SAYLI AĞSU-İSMAYILLI SEÇKİ DAİRƏSİ KƏRİMLİ TAHİR ZAYIDAĞA 52.4 % 63 / 63
88 SAYLI GÖYÇAY SEÇKİ DAİRƏSİ HACIYEV SABİR KAMAL 52.7 % 43 / 43
89 SAYLI GÖYÇAY-AĞDAŞ SEÇKİ DAİRƏSİ ƏFƏNDİYEV MƏZAHİR CAVİD 63.9 % 36 / 36
90 SAYLI AĞDAŞ SEÇKİ DAİRƏSİ OSMANOV CAVİD HƏMİD 68.4 % 40 / 40
91 SAYLI UCAR SEÇKİ DAİRƏSİ HƏSƏN RAMİL SAHİB 51.7 % 42 / 42
92 SAYLI ZƏRDAB-UCAR SEÇKİ DAİRƏSİ ƏLİYEVA JALƏ FAZİL 51.9 % 48 / 48
93 SAYLI BƏRDƏ ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ YILDIRIM FATMA VİDADİ 65.7 % 52 / 52
94 SAYLI BƏRDƏ KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ ORUC ZAHİD MƏHƏRRƏM 69.6 % 54 / 54
95 SAYLI TƏRTƏR SEÇKİ DAİRƏSİ ALIYEV SAHİB EYVAZ 40.3 % 41 / 41
96 SAYLI GORANBOY-NAFTALAN SEÇKİ DAİRƏSİ MƏMMƏDOV ANAR İLYAZ 59.0 % 49 / 49
97 SAYLI GORANBOY-AĞDAM-TƏRTƏR SEÇKİ DAİRƏSİ VƏLİYEV AĞALAR İSRƏFİL 68.1 % 62 / 62
98 SAYLI ŞƏMKİR ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ QAFAROVA SAHİBƏ ƏLİ 52.1 % 34 / 34
99 SAYLI ŞƏMKİR KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ HƏSƏNOV NURLAN URFAN 61.3 % 40 / 40
100 SAYLI ŞƏMKİR-DAŞKƏSƏN SEÇKİ DAİRƏSİ BAYRAMOV KAMRAN FƏRHAD 66.6 % 43 / 43
101 SAYLI GÖYGÖL-DAŞKƏSƏN SEÇKİ DAİRƏSİ XXX ELŞAD MİRBƏŞİR 60.7 % 79 / 79
102 SAYLI SAMUX-ŞƏMKİR SEÇKİ DAİRƏSİ SƏFƏROV NİZAMİ ABDULLA 64.0 % 51 / 51
103 SAYLI GƏDƏBƏY SEÇKİ DAİRƏSİ HÜSEYNOVA SEVİNC ƏMİRƏHMƏD 61.4 % 43 / 43
104 SAYLI GƏDƏBƏY-TOVUZ SEÇKİ DAİRƏSİ NAĞIYEV ARZU NƏSİB 56.2 % 65 / 65
105 SAYLI TOVUZ SEÇKİ DAİRƏSİ PAŞAYEVA QƏNİRƏ ƏLƏSGƏR 70.8 % 41 / 41
106 SAYLI TOVUZ-QAZAX-AĞSTAFA SEÇKİ DAİRƏSİ AĞAYEVA ÜLVİYYƏ CAVANŞİR 54.1 % 38 / 38
107 SAYLI QAZAX SEÇKİ DAİRƏSİ SEYİDOV SƏMƏD İSMAYIL 76.1 % 37 / 37
108 SAYLI AĞSTAFA SEÇKİ DAİRƏSİ CƏFƏROV NİZAMİ QULU 53.4 % 40 / 40
109 SAYLI BALAKƏN SEÇKİ DAİRƏSİ MƏHƏMƏLİYEV NƏSİB MƏHƏMMƏD 65.3 % 39 / 39
110 SAYLI ZAQATALA SEÇKİ DAİRƏSİ MUSAYEV ELŞƏN MƏMMƏDHƏNİFƏ 49.2 % 47 / 47
111 SAYLI ZAQATALA-BALAKƏN SEÇKİ DAİRƏSİ ƏLİYEVA KAMİLƏ ƏLİ AĞA 53.9 % 44 / 42
112 SAYLI QAX SEÇKİ DAİRƏSİ KƏRİMLİ AZƏR ŞƏMŞİD 52.7 % 58 / 58
113 SAYLI ŞƏKİ ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ İSKƏNDƏROV VÜQAR YAPON 52.9 % 30 / 30
114 SAYLI ŞƏKİ KƏND BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ MƏSİMLİ ƏLİ ƏHMƏD 57.2 % 43 / 43
115 SAYLI ŞƏKİ KƏND İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ FEYZİYEV CAVANŞİR ƏYYUB 67.6 % 43 / 43
116 SAYLI QƏBƏLƏ SEÇKİ DAİRƏSİ HEYDƏROV FƏTTAH SƏMƏD 75.5 % 54 / 54
117 SAYLI OĞUZ-QƏBƏLƏ SEÇKİ DAİRƏSİ NAXÇIVANLI AQİYƏ HƏBİB 65.5 % 61 / 61
118 SAYLI AĞDAM ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ ƏLİYEV BƏXTİYAR HƏMZƏ 62.9 % 46 / 46
119 SAYLI AĞDAM KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ SADIQOV BƏXTİYAR YUSİF 61.2 % 45 / 45
120 SAYLI CƏBRAYIL-QUBADLI SEÇKİ DAİRƏSİ MƏMMƏDOV CEYHUN VALEH 57.1 % 78 / 78
121 SAYLI LAÇIN SEÇKİ DAİRƏSİ ABBASZADƏ MAHİR TAPDIQ 56.5 % 102 / 102
122 SAYLI XANKƏNDİ SEÇKİ DAİRƏSİ GƏNCƏLİYEV TURAL BABAŞAH 56.7 % 13 / 13
123 SAYLI KƏLBƏCƏR SEÇKİ DAİRƏSİ MƏMMƏDOV AQİL SADIQ 71.7 % 65 / 65
124 SAYLI ŞUŞA-AĞDAM-XOCALI-XOCAVƏND SEÇKİ DAİRƏSİ MƏMMƏDOV ELMAN CAMAL 60.7 % 86 / 86
125 SAYLI ZƏNGİLAN-QUBADLI SEÇKİ DAİRƏSİ İSMAYILOV İMAMVERDİ İBİŞ 40.3 % 59 / 59