Bakı 19° C Temperatur

71

4m/s

  • USD1.7000
  • EUR1,8427
  • RUB0,0220
  • NEFT$30.64
^
XƏBƏR LENTİ

Milli Məclisin komitələrinə üzvlər seçilib

13-03-2020, 16:10 Baxış: 33
Milli Məclisin komitələrinə üzvlər seçilib
Milli Məclisin bu gün keçirilən iclasında parlamentin komitələrinə üzvlərin seçilməsi məsələsi müzakirəyə çıxarılıb.
Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu komitəsi
Əli Məhəmməd oğlu Hüseynli - Sədr

Qüdrət Müzəffər oğlu Həsənquliyev - Sədr müavini

Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu

Ağazadə Əminə Həmid qızı

Cəfərov Kamal Xaqani oğlu

Hacıyev Sabir Kamal oğlu

Həsənov Nurlan Urfan oğlu

İskəndərov Vüqar Yapon oğlu

Kərimli Tahir Zayıdağa oğlu

Qədirli Erkin Toğrul oğlu

Quliyev Azay Əjdər oğlu

Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu

Məhərrəmov Bəhruz Abdurrəhman oğlu

Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu

Musayev Madər Əliəsgər oğlu

Səfərov Nizami Abdulla oğlu 

Müdafiə, təhlükəsizlik və korrupsiya ilə mübarizə komitəsi

Ziyafət Abbas oğlu Əsgərov - Sədr

Hikmət Baba oğlu Məmmədov - Sədr müavini

Abbas  Aqil Məhəmməd oğlu
Ağazadə Əminə Həmid qızı
Cəfərov Kamal Xaqani oğlu
Elşad Mirbəşır oğlu
Əsədov Oqtay Sabir oğlu
Həsənov Nurlan Urfan oğlu
Qədirli Erkin Toğrul oğlu
Məmmədov Elman Camal oğlu
Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu
Nağıyev Arzu Nəsib oğlu
Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu
Səfərov Nizami Abdulla oğlu 

İnsan hüquqları komitəsi

Zahid Məhərrəm oğlu Orucov - Sədr

Tahir Zayıdağa oğlu Kərimli - Sədr müavini

Elşad Mirbəşir oğlu

Əhmədova Jalə Fərhad qızı

Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu
Həmzəyev Naqif  Ələşrəf oğlu
Məhərrəmov Bəhruz Abdurrəhman oğlu
Məmmədov Hikmət Baba oğlu
Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu
Nəsirov Elman  Xudam oğlu
Nurullayev Razi Qulaməli oğlu 

Təbii ehtiyatlar, energetika və ekologiya komitəsi

Sadiq Haqverdi oğlu Qurbanov  - Sədr

Asim Nazim oğlu Mollazadə - Sədr müavini

Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu
Həsənova Afət Əbil qızı
Məmmədov Anar İlyaz oğlu
Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu
Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu
Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu
Yıldırım Fatma Vidadi qızı
Yusifov İltizam Balayusif oğlu
Zabelin Mixail Yuryeviç 

İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsi

Tahir Famil oğlu Mirkişili - Sədr

Əli Əhməd oğlu Məsimli - Sədr müavini

Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu
Allahverdiyev Elnur Marat oğlu
Bayramov Vüqar İbad oğlu
Əfəndiyev Məzahir Cavid oğlu
Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu
Hüseynov Aydın Nəsir oğlu
İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu
Quliyev Rüfət Atakişi oğlu
Məmmədov Anar İlyaz oğlu
Məmmədov İqbal Nəriman oğlu
Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu
Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu
Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu  

Aqrar siyasət komitəsi

Tahir Musa oğlu Rzayev - Sədr

Sabir Kamal oğlu Hacıyev - Sədr müavini

Aslanov Novruzəli Davud oğlu
Badamov Azər Camal oğlu
Cəfərov Müşfiq Cəfər oğlu
Hacıyev Emin Məcid oğlu
Hüseynov Aydın Nəsir oğlu
İbrahimov Eldar Rza oğlu 
Məmmədov İqbal Nəriman oğlu
Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu
Səlimov Eldəniz Adil oğlu

 Əmək və sosial siyasət komitəsi

Musa İsa oğlu Quliyev  - Sədr

Məlahət İbrahim qızı İbrahimgızı - Sədr müavini

Bayramov Vüqar İbad oğlu
Ələkbərov Əziz Yusif oğlu
Əliyev Rauf Asif oğlu
Əliyeva Jalə Fazil qızı
Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı
Məmmədov Aqil Sadiq oğlu
Məmmədov İlham Kazım oğlu
Məmmədov Soltan Teymur oğlu

Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu

Nağıyev Arzu Nəsib oğlu
Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu 

Səhiyyə komitəsi

Əhliman Tapdıq oğlu Əmiraslanov - Sədr

Rəşad Məmmədqulu oğlu Mahmudov - Sədr müavini

Əliyeva Kamilə Əliağa qızı
İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı
Qafarov Kamaləddin Nəsrəddin oğlu
Quliyev Ülvi Zahid oğlu
Məmmədli Müşfiq Fazil oğlu
Məmmədov İlham Kazım oğlu
Məmmədov Soltan Teymur oğlu
Rafailov Anatoliy Xaimoviç
Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı 

Ailə, qadın və uşaq məsələləri komitəsi

Hicran Kamran qızı Hüseynova - Sədr

Jalə Fazil qızı Əliyeva - Sədr müavini

Arpadarai Nigar Cavid qızı
Cəfərova Tamam Şaməmməd qızı

Əliyev Rauf Asif oğlu

Kərimzadə Pərvin Orxan qızı
Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu
Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu
Mikayılova Sevil Əlirazı qızı
Nurullayeva Könül Oruc qızı
Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı 

 
Gənclər və idman komitəsi 

 

Adil Abış oğlu Əliyev - Sədr

Şahin Əmir oğlu İsmayılov - Sədr müavini 

Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu
Allahverdiyev Elnur Marat oğlu
Cəfərov Müşfiq Cəfər oğlu
Əhmədova Jalə Fərhad qızı
Əliyev Etibar Qasım oğlu
Həsən Ramil Sahib oğlu
 
Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı
 
İskəndərov Vüqar Yapon oğlu
 
Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu
 
Quliyev Ülvi Zahid oğlu
 
Nurullayeva Könül Oruc qızı
 
Osmanov Cavid Həmid oğlu
 
Seyidzadə Şahin Kamil oğlu
    İctimai birliklər və dini qurumlar komitəsi

Fəzail Feyruz oğlu İbrahimli  - Sədr

Sahib Eyvaz oğlu Alıyev - Sədr müavini

Badamov Azər Camal oğlu 
  
Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı
 
Həsənov Malik Əvəz oğlu
 
İsgəndərov Anar Camal oğlu
 
Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu 
  
Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu 

 Reqional məsələlər komitəsi

Siyavuş Dünyamalı oğlu Novruzov - Sədr

Elşən Məmmədhənifə oğlu Musayev - Sədr müavini

Bayramov Kamran Fərhad oğlu

Cəfərov Nizami Qulu oğlu

Əfəndiyev Məzahir Cavid oğlu
 
Hacıyev Emin Məcid oğlu
 
Heydərov Fəttah Səməd oğlu
 
Həsənov Malik Əvəz oğlu
 
Xasayeva Səbinə Səməd qızı
 
Məmmədov Aqil Sadiq oğlu
 
Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu
 
Osmanov Cavid Həmid oğlu
 
Rzayev Tahir Musa oğlu
 
Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu 

 

Elm və təhsil komitəsi

Bəxtiyar Həmzə oğlu Əliyev - Sədr

Musa Cəfər oğlu Qasımlı - Sədr müavini

Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı
 
Cəfərova Tamam Şaməmməd qızı
 
Əliyev Etibar Qasım oğlu
 
Əliyeva Kamilə Əliağa qızı
 
Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu
 
Həsənova Afət Əbil qızı
 
Hüseynov Rafael Baba oğlu
 
İsgəndərov Anar Camal oğlu
 
Kərimzadə Pərvin Orxan qızı
 
Quliyev Eldar Allahyar oğlu
 
Məmmədli Müşfiq Fazil oğlu
 
Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu
 
Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı
 
Seyidzadə Şahin Kamil oğlu
 
Yıldırım Fatma Vidadi qızı 

Mədəniyyət komitəsi

Qənirə Ələsgər qızı Paşayeva - Sədr

Fazil Qəzənfər oğlu Mustafa - Sədr müavini

Abbas Aqil Məhəmməd oğlu
 
Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı
 
Aslanov Novruzəli Davud oğlu

Cəfərov Nizami Qulu oğlu

Ələkbərov Əziz Yusif oğlu
 
Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu
 
Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı
 
Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu
 
Zabelin Mixail Yuryeviç 

Beynəlxalq münasibətlər və parlamentlərarası əlaqələr komitəsi

Səməd İsmayıl oğlu Seyidov - Sədr

Sevinc Həbib qızı Fətəliyeva - Sədr müavini

Alıyev Sahib Eyvaz oğlu
 
Arpadarai Nigar Cavid qızı
 
Bayramov Kamran Farhad oğlu
 
Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu
Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu
Həsən Ramil Sahib oğlu
Kərimli Azər Şəmşid oğlu
Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu
Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu
Mikayılova Sevil Əlirazı qızı
Mollazadə Asim Nazim oğlu
Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu
Nəsirov Elman Xudam oğlu
Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu 

 
Qeyd edək ki, Milli Məclisə seçkilər 9 fevral 2020-ci il tarixində keçirilib.